+420 608 637 733 (Po-Pá 9.00-22.00)     Francouzská 358/22, Brno Spojte se s námi    
FotoTypy

FotoTypy


Škodlivost UV záření (?)


Nic není dobré přehánět, tedy ani opalování není dobré s ohledem na naše zdraví hnát do extrémů. Na škodlivost UV záření jsme upozorňování ze všech stran. V době, kdy stále méně pobýváme venku, spoustu času trávíme v uzavřených budovách s minimálním přístupem slunečního záření, můžeme hovořit spíše o nedostatku světla (respektive UV záření). U mnoha lidí se to zejména v zimním období projevuje i zhoršením nálady, odborným názvem sezónně závislá deprese – SAD.

SAD a její příznaky


Hlavní příčinou sezónně závislých depresivních rozladění je chronický nedostatek světla.

Příznaky SAD:

Vitamín D


Vitamín D přispívá svou činností k optimalizaci hladiny vápníku a fosforu v krvi. Vápník a fosfor jsou látky, které jsou důležité pro stavbu kostí. Za normálních okolností se vitamín D tvoří v kůži působením slunečního záření. Ultrafialové záření v soláriu je totožné s UV zářením, které nám poskytuje slunce. Proto můžeme zodpovědně říci, že rozumné opalování v soláriu je zdraví prospěšné. Předávkování vitamínu D touto cestou nehrozí.

Pozitivní účinky opalování v soláriu

Kdy je lépe návštěvu solária odložit


Používáte antibiotika? Pokud ano, odložte návštěvu solária. Používáte-li léky, poraďte se o vhodnosti opalování se svým lékařem. Totéž platí u kožních onemocněních, alergiích, očních poruchách a operacích oční čočky.

Proč nemáme turbosolárium?


Označení jako turbo nebo superturbo není žádným oficiálním ani obecně uznávaným termínem, který by označoval nějaký určitý typ stroje. Je to pouze klam, který u zákazníka vyvolává dojem, že tento stroj patří do jiné kategorie. Je velmi mnoho typů solárií a velmi mnoho možností, jak silné solárium je možné sestrojit. Záleží na počtu trubic, na jejich výkonu (běžně od 80 W do 180 W, nebo i 230 W u horizontálního solária), na výkonu obličejovek a hlavně na výši podílu UVB. Proto nelze říci, které solárium je turbo (nebo dokonce superturbo apod.). Nechceme tedy používat tyto zavádějící názvy, ať už zní sebelépe. Zato vám náš personál ochotně vysvětlí rozdíly mezi jednotlivými stroji a poradí nejvhodnější dle vašeho fototypu.

Proč nemáme biosolárium?


Tady už se nejedná o pojem zavádějící, ale spíše doslova klamavý. Existuje dovozce, který nabízí trubice zbarvené dozelena a nazývá je biotrubicemi. UVA a UVB záření není viditelné, z čehož je zřejmé, že toto zelené zbarvení trubic nemá vůbec žádný vliv na UVA a UVB záření a tudíž nemá ani žádný vliv na kvalitu opalování. Pokud někdo nazývá solárium (ať už s trubicemi zelenými nebo i čirými) biosoláriem s tím, že toto solárium nabízí zdravější způsob opalování, uvádí tím zákazníka v omyl! Nenechte se oklamat – existuje bioovoce, biozelenina, dokonce i biomaso, ale v solárním studiu předpona bio žádný opodstatněný význam nemá. Je to prostě lež a je jen na Vás, jak se necháte lživými informacemi ovlivnit.

Světlá místa


Pokud ležíte po celou dobu opalování nehybně, tak se části těla, které jsou v kontaktu s akrylovou deskou (zejména oblast lopatek a nad zadkem) neprokrvují a tudíž se neopálí. Proto je dobré se alespoň občas v průběhu opalování pohnout. Dále jsou na těle partie, které se v horizontálním soláriu (v solárním lůžku) opalují problematicky. Důvodem je to, že jsou hůře přístupné dopadajícím paprskům. Jedná se o část podpaží, vnitřní strany rukou a stehen. To napraví opalování ve vertikálním soláriu (opalujete se vstoje).

Kůže


Plocha kůže u dospělého člověka dosahuje 1,6 až 1,8 m², a to z ní dělá největší orgán lidského těla. Hmotnost kůže představuje 7 % celkové tělesné hmotnosti. Síla (tloušťka) lidské kůže se mění od 0,4 do 4 mm (záda). Nejtenčí kůže člověka je na očních víčkách, penisu a také na vlasové části hlavy.